• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка психолога

Тиждень психології в школі - Соціальний педагог

Увага! з 21 по 24 квітня 2020 року оголошується проведення тижня психології під девізом " Кожна людина - Всесвіт"! Запрошуємо учнів та батьків взяти активну участь в онлайн-заходах тижня.

1.Оголошення онлайн- виставки малюнків на тему: «Я люблю життя», 1-6 кл.(малюнки присилати у Вайбер класоводам).

2.Онлайн - анкетування для учнів 7 – 10 класів

„Молодь, здоровий спосіб життя і протиправна поведінка” за посиланням https://pust2zosh.in.ua/wp-content/uploads/.

3. Онлайн - інформація про Всеукраїнський день психолога

( 23 квітня) за посиланням https://vsim.ua/Podii/23-kvitnya---vseukrayinskiy-den-psihologa-10687247.html ( з історії свята).

4.Онлайн- тест для батьків учнів 1-4 класів

«Які ви батьки?» за посиланням https://vseosvita.ua/library/test-aki-vi-batki-154510.html на методичному сайті «Всеосвіта».

/Files/images/20171213_125958.jpg

Відповідно до листів Головного територіального управління юстиції в Сумській області від 09.09.2019 № 06-5/227 та Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 10.09.2019 № 08-13/4213 «Про проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу», листа управління освіти, культури, молоді та спорту Степанівської селищної ради від 12.09.2019 № 01-15/811 , з метою роз’яснення учасникам освітнього процесу положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії боулінгу (цькуванню)» № 2657-VІІІ від 18 грудня 2018 року, інформування про булінг та його види, з 16.09.19 по 20.09.19 року у школі був проведений тиждень щодо протидії булінгу за таким планом:

1.Вхідне анкетування щодо обізнаності учнями 6-10 класів проблеми булінгу.


2.Виховні години на тему: «Булінг у школі».

3.Перегляд відеороліків за матеріалами мотиваційних зустрічей Ніка Вуйчича:

– «Як Нік Вуйчич боровся з булінгом у своєму житті».

4.Бесіди «Булінг. Не роби вигляд, що не бачиш».

5.«Булінг та моя дитина: агресор-жертва-спостерігач». ( Консультації для батьків).

Булінг у школі: чому діти цькують дітей і що з цим робити

80% українських дітей переживають шкільний булінг

Навіть, якщо ваша дитина добре спілкується з однолітками у садочку — це зовсім не означає, що вона не стане жертвою булінгу в школі. За статистикою, 80% українських дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього.

Віддаючи дитину до школи, з’ясуйте, на скільки вона толерантна до дітей, які не спілкуються з іншими. В усіх соціальних системах завжди є лідер, середня група і так званий «вигнанець». Завдання школи і батьків — сформувати толерантне ставлення до дітей-«вигнанців».

У початковій школі діти ще не займаються жорстким булінгом, але вже можуть бути нетолерантними до інших. Щойно вчитель починає вибудовувати систему конкуренції та пріоритетів — діти починають один одного травити. А справжній булінг почнеться у середній школі — з 10-11 років — вік входження у підліткову кризу.

Обов’язок шкільного психолога — виявити лідера, схильного ініціювати цькування інших проводити, вести з ним дружні бесіди, виробляючи толерантність.

Ознаки того, що дитину цькують у школі:

Відмова іти до школи з різних причин — «не хочу, не цікаво, не бачу сенсу…»

Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, не ведеться переписка у соцмережах, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання.

Психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції.

Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.

Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.

Кiлькiсть переглядiв: 640

Коментарi